lek. wet. Leonard Gugała

Lek. wet. Leonard Gugała – ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 1991 roku. Po studiach odbył roczny staż w Uniwersyteckiej Klinice Chirurgii Weterynaryjnej we Wrocławiu. Od 1993r. prowadzi Prywatną Przychodnię Małych Zwierząt w Szczecinie na ul. Chopina 53A i Mieszka I 62. Uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii i radiologii weterynaryjnej.

Organizator wielu konferencji i warsztatów z zakresu onkologii, chirurgii i ortopedii, w których brali udział wykładowcy z najlepszych uniwersytetów w Europie i Ameryce Północnej. Założyciel sekcji onkologii weterynaryjnej przy Polskim Stowarzyszeniu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ). Przynależy do organizacji: Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ),  European Society of Veterinary Oncology  ESVONC,  European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology (ESVOT).

Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach, stażach i konferencjach w Europie i Ameryce Północnej. Autor specjalistycznych publikacji naukowych, uczestnik programów radiowych i telewizyjnych. Od początku swojej działalności weterynaryjnej nieustannie propaguje onkologię weterynaryjną.

Organizator imprez rekreacyjno-sportowych – spływy kajakowe oraz  zawody golfowe dla lekarzy weterynarii oraz spotkań integracyjnych w środowisku weterynaryjnym.  

Pasje: praca, golf, podróże.